Speaker 1

Dr. M. Mustafa GÖKSU

Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçisi

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

Ülkemizin Katar nezdindeki Büyükelçisi olarak Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani’ye 12 Ağustos 2020 tarihinde güven mektubumu sunarak görevime başladım.

Görev sürem boyunca, önceliklerimden birisi siz değerli vatandaşlarımızla daha yakın ilişkiler geliştirerek, Katar’da karşılaşabileceğiniz olası sorunların çözümüne yardımcı olmaktır.
Bu anlayış doğrultusunda, “Açık Kapı Günü” uygulamasını hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Uygulama çerçevesinde sizleri Büyükelçiliğimizde konuk ederek, hem Büyükelçiliğimizin işleyişi hakkında bilgi sunmayı, hem de görüş ve önerilerinizi dinlemeyi arzu ediyoruz.

“Açık Kapı Günü” uygulamasına katılımınız için sitedeki (www.dohaevent.com) başvuru formunu doldurup, programınıza uygun bir saat dilimini seçmeniz yeterli olacaktır.

Covid-19 tedbirleri kapsamında Büyükelçiliğimize kabul edebileceğimiz ziyaretçi sayısı kısıtlı katılımlı olup, vatandaşlarımız başvuru sırasına göre misafir edileceklerdir.

Bu vesileyle, Katar’daki eviniz olan Büyükelçiliğimizin kapılarının sizlere her daim açık olduğunu bir kez daha vurguluyor, tüm mensuplarımız adına sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.